Masalın sonundaki küçük kırmızı balık.
Bazı insanlar çok güzel bi gün yaşadıklarında ‘ben hala o günü yaşıyorum derler.’ Ya da tam tersi çok kötü bir şey gelmişse başlarına ondan sonra ölmüşler gibi ‘ben o günde kaldım’ derler. İşte anlatacaklarımda buna benzer şeyler.Bi vapur yolculuğunda kalmak isteyip istemediğimi sorsalar muhtemelen o vapur yolculuğunda kalmak istediğimi söylerim. Olmazsa O’nunla birlikte geçirdiğim herhangi bi vapur yolculuğu da olur ya, neyse o başka bi yazının konusu diyelim. Bi vapur yolculuğunu tekrar yaşamak ister misin derseler muhtemelen yine o yolculuktan söz ederim. Sol yanımda dünyada en çok güvenebileceğim kadınlardan biri oturmuş. Küçücük elim avcunun içinde böyle. Sağ yanımda en güvendiğim insan, en güvendiğim adam. Sonra bir de akşam güneşi var. Ki akşam güneşi güzele vurur lafıda beraberinde. Bir kaç eksik üyesiyle güzel bir aile işte.Toplu taşıma araçlarında midemin bulanması gibi ufak tefek sorunlar oluyor sadece. Ama yine de gülüyorum ben. Annemin küçükken midemin bulandığını söylediğimde ‘sağa sola bakma işte, az kaldı’ diyip kızışlarını hatırlıyorum. Sonra sol yanımdaki kadına ‘Anne midem bulanıyor’ diyorum. Elimi hiç bırakmadan başımı omzuna koymamı söylüyor. Anneler çok güzel kokuyor. Sonra sağ yanımdaki adamı annesini benimle paylaştığı için bir kez daha seviyorum. Ama o herkesten güzel kokuyor.

Bazı insanlar çok güzel bi gün yaşadıklarında ‘ben hala o günü yaşıyorum derler.’ Ya da tam tersi çok kötü bir şey gelmişse başlarına ondan sonra ölmüşler gibi ‘ben o günde kaldım’ derler. İşte anlatacaklarımda buna benzer şeyler.
Bi vapur yolculuğunda kalmak isteyip istemediğimi sorsalar muhtemelen o vapur yolculuğunda kalmak istediğimi söylerim. Olmazsa O’nunla birlikte geçirdiğim herhangi bi vapur yolculuğu da olur ya, neyse o başka bi yazının konusu diyelim.
Bi vapur yolculuğunu tekrar yaşamak ister misin derseler muhtemelen yine o yolculuktan söz ederim.
Sol yanımda dünyada en çok güvenebileceğim kadınlardan biri oturmuş. Küçücük elim avcunun içinde böyle. Sağ yanımda en güvendiğim insan, en güvendiğim adam. Sonra bir de akşam güneşi var. Ki akşam güneşi güzele vurur lafıda beraberinde.
Bir kaç eksik üyesiyle güzel bir aile işte.
Toplu taşıma araçlarında midemin bulanması gibi ufak tefek sorunlar oluyor sadece. Ama yine de gülüyorum ben. Annemin küçükken midemin bulandığını söylediğimde ‘sağa sola bakma işte, az kaldı’ diyip kızışlarını hatırlıyorum. Sonra sol yanımdaki kadına ‘Anne midem bulanıyor’ diyorum. Elimi hiç bırakmadan başımı omzuna koymamı söylüyor. Anneler çok güzel kokuyor.
Sonra sağ yanımdaki adamı annesini benimle paylaştığı için bir kez daha seviyorum. Ama o herkesten güzel kokuyor.

  1. jeliboni posted this